wtorek, 22 maja 2012

20m² Łukasza

        Nie wiem, czy pamiętacie, ale bardzo dawno temu pisałam na temat programów typu talk-show w naszym kraju (patrz: Szymon Majewski Show). Ubolewałam nad tym, że cierpimy na ich deficyt oraz, że nasze gwiazdy po prostu nie mają się gdzie pokazać. Na szczęście nie tylko ja dostrzegłam ten problem. Pewien absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim postanowił stworzyć własny - i co najciekawsze, internetowy! - talk-show. Pomysł fantastyczny, a wykonanie naprawdę godne podziwu. Łukasz - bo o nim mowa - zaprasza znanych ludzi na rozmowę do... swojej kawalerki. Mieszkanko ma 20m² - stąd tajemnicza nazwa programu. 
          Do tej pory możemy zobaczyć wywiady z Felicjańską i Jacykowem - postaci mało zachęcające, ale warto obejrzeć choć kawałek nagrania, żeby zapoznać się z samą formą pogawędki. Siła tkwi - nie ma co ukrywać - w prostocie. Studio nie jest przytłaczające, nie ma żadnych dodatkowych atrakcji, reklam, występów, więc na pierwszym planie znajduje się zaproszony rozmówca. Co najwspanialsze w tym wszystkim - program jest całkowicie wolny. Prowadzący nie jest związany żadnym ograniczającym go kontraktem, nie wisi nad nim żaden producent ani właściciel stacji telewizyjnej, nie ma narzuconych tematów, wyraźnej bariery czasowej. Łukasz sam jest sobie sterem, żeglarzem i okrętem, i trzeba przyznać, że fantastycznie się w tej roli odnajduje. Mimo braku medialnego wsparcia utrzymuje swój świeży biznes na ciekawym poziomie.
          Dziennikarz idealnie trafił w dziurę na naszym show-rynku i zrobił coś, czego u nas nigdy wcześniej nie było. Momentalnie zyskał rozgłos i zaczął pojawiać się na swoich pierwszych imprezach dla celebrytów. Robi tam reklamę, zbiera kontakty i poznaje nasz polski gwieździsty światek od podszewki. Do odważnych świat należy, czyż nie?

8 komentarzy:

 1. Ani razu o tym nie słyszałam :) ale najważniejsze, że ma pomysł na siebie. Pozdrawiam i w wolnej chwili zapraszam :*

  OdpowiedzUsuń
 2. Hejka. bardzo fajny ten wywiad. ladny koles z tego chlopaka. znasz go??

  OdpowiedzUsuń
 3. CIEKAWE CZY BEDZIE ZNANY NIEDLUGO

  OdpowiedzUsuń
 4. fajnie że są tacy ludzie ;)
  + zachęcam do zadawania pytań w nowym poście ;p

  OdpowiedzUsuń
 5. fajny pomysł :) chociaż i tak moim ulubionym showmenem pozostanie Kuba :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie jest zbyt bezczelny. Wolę Szymona :).

   Usuń

Spodobał Ci się blog? Możesz dodać go do swoich obserwowanych.